Vuosipäiväkilpailun 2013 tulokset

  Star                  D                        
purje vene kippari seura osa1. sija pist. osa2. sija pist. osa3. sija pist. osa4. sija pist. yht. yht.-1 sija
FIN-8004   Petri Leskinen   DNC 7,0 DNC 7,0 1 1,0 1 1,0 16,0 9,0 1
AUS-8121 Vamos Jesper Sundman HSS DNC 7,0 DNC 7,0 3 3,0 2 2,0 19,0 12,0 2
FIN-8073 Courage Stefan Winqvist BSS DNC 7,0 DNC 7,0 2 2,0 3 3,0 19,0 12,0 3
FIN-7665 Mistress Kim Holm HSS DNC 7,0 DNC 7,0 5 5,0 4 4,0 23,0 16,0 4
FIN-7913 Bimstar Christian Öller HSK DNS 7,0 DNC 7,0 4 4,0 5 5,0 23,0 16,0 5
FIN-7992 E.T. XII Ted gröndahl HSK DNC 7,0 DNC 7,0 DNS 7,0 DNC 7,0 28,0 21,0 6
                             
  Albin Express E                        
                             
purje vene kippari seura osa1. sija pist. osa2. sija pist. osa3. sija pist. osa4. sija pist. yht. yht.-1 sija
FIN-903 Kira Kristian Thomasson HSK 1 1,0 1 1,0 2 2,0 2 2,0 6,0 4,0 1
FIN-1032 Tuulia Jukka Takala ESS 5 5,0 2 2,0 3 3,0 1 1,0 11,0 6,0 2
FIN-965  Pepperoni  Kalle Mäkelä HSK 2 2,0 3 3,0 1 1,0 3 3,0 9,0 6,0 3
FIN-236 BMH Bella Nova Kaj Kulju BSS 4 4,0 4 4,0 4 4,0 6 6,0 18,0 12,0 4
FIN-279 4PLAY Pekka Annunen KoPu 3 3,0 DNS 8,0 6 6,0 4 4,0 21,0 13,0 5
FIN-1101 Milla Paul Ljungberg VaVK 7 7,0 5 5,0 5 5,0 5 5,0 22,0 15,0 6
FIN-241 Ragamuffin Mikko Kovalainen HSK 6 6,0 6 6,0 7 7,0 7 7,0 26,0 19,0 7
                             
  Pohjoismainen kansanvene F                        
purje vene kippari seura osa1. sija pist. osa2. sija pist. osa3. sija pist. osa4. sija pist. yht. yht.-1 sija
FIN-365 Kajsa Göran Weber NJK 3 3,0 5 5,0 1 1,0 2 2,0 11,0 6,0 1
FIN-390 Lina Team Lina BS 1 1,0 2 2.0 3 3,0 4 4,0 10.0 6.0 2
FIN-312 Secco Peter Brandt BS 4 4,0 1 1,0 DNF 10,0 3 3,0 18,0 8,0 3
FIN-326 Galeijan II Tage Bergholm HTPS 2 2,0 3 3,0 7 7,0 7 7,0 19,0 12,0 4
FIN-304 Helmi Petri Vuorjoki HSK DNF 10,0 DNS 10,0 2 2,0 1 1,0 23,0 13,0 5
FIN-354 Miru Jari Järvimaa HSK 5 5,0 4 4,0 5 5,0 5 5,0 19,0 14,0 6
FIN-384 Made Ilppo Kivivuori HTPS 7 7,0 DNS 10,0 4 4,0 6 6,0 27,0 17,0 7
FIN-172 Lipla Markku Jutila HTPS 6 6,0 6 6,0 6 6,0 8 8,0 26,0 18,0 8
FIN-236 Airica Satu Salmivalli HTPS DNS 10,0 DNS 10,0 8 8,0 9 9,0 37,0 27,0 9

Kilpailukalenteri

toukokuu 2019
M T K T P L S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ti toukokuu 21 @18:00 - 09:00PM
Kultamalja II
la toukokuu 25
Vuosipäiväkilpailu
ti toukokuu 28 @18:00 - 09:00PM
Kultamalja III
ti kesä 04 @18:00 - 09:00PM
Kultamalja IV
ti kesä 11 @18:00 - 09:00PM
Kultamalja V
la kesä 15
Emäsalon lenkki
su kesä 16
Emäsalon lenkki
ti kesä 18 @18:00 - 09:00PM
Naisten Malja I
pe elo 16 @15:00 - 08:00PM
Krunan Kippo

 

Facebook Suomen Purjehdus ja Veneily Työväen Urheiluliitto ry