Muut kilpailut

Pohjoismaisten kansanveneiden SM-kilpailujen tulokset

Pohjoismainen kansanvene, SM-kilpailut 21.-24.8. 2014

HTPS Pyysaari, Helsinki

Lopulliset tulokset - Results are final as of 19:30 on August 24, 2014

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Entries: 27, Scoring system: Appendix A
SijaVenePurjenroSeuraKippariMiehistöR1
pe
R2
pe
R3
pe
R4
la
R5
la
R6
su
R7
su
R8
su
YhteensäLopullinen
1st La Pampri FIN 315 NPS Herman Saari Aleksi Lehtonen, Mika Malm 1.0 3.0 1.0 2.0 2.0 (6.0) 1.0 (28.0 DNF) 44.0 10.0
2nd Blondi FIN 300 NPS Roni Saksi Jukka Ahokas, Pauli Poutanen 2.0 1.0 2.0 1.0 (5.0) 5.0 (12.0) 3.0 31.0 14.0
3rd Jatta FIN 338 UPS Timo Tammi Jukka Piirainen, Tapani Hyysalo 3.0 2.0 4.0 (28.0 OCS) 9.0 1.0 5.0 (28.0 DSQ) 80.0 24.0
4th Filur FIN 306 HTPS Roope Heikkilä Jarmo Vehkakoski, Aimo Hautojärvi 6.0 6.0 6.0 (28.0 DSQ) 1.0 2.0 (28.0 BFD) 4.0 81.0 25.0
5th Secca FIN 335 UPS Antti Lehtinen Pelle Kindberg, Esa Lehtonen 4.0 4.0 5.0 3.0 6.0 8.0 (11.0) (10.0) 51.0 30.0
6th Aurora FIN 367 HTPS Lauri Pöyhönen Janne Mäkinen, Hilkka Laitinen (7.0) 7.0 7.0 6.0 (14.0) 3.0 4.0 5.0 53.0 32.0
7th Miru FIN 302 HSK Antti Vallittu Sami Sailo, Sampo Sailo (10.0) (12.0) 9.0 9.0 4.0 4.0 2.0 7.0 57.0 35.0
8th Jonna FIN 348 NPS Taisto Mild Harri Saksi, Karo Kymäläinen 14.0 5.0 3.0 4.0 (28.0 OCS) 9.0 (28.0 BFD) 1.0 92.0 36.0
9th Lina FIN 390 BS Tomme Finne Henrik Gråsten, Kai Aarnio / Markus Finne 5.0 10.0 8.0 10.0 (28.0 OCS) (28.0 DSQ) 6.0 6.0 101.0 45.0
10th Secco FIN 312 BS Peter Brandt Kari Mäenpää, Svetlana Frolova / Annina Kivikari 9.0 11.0 13.0 15.0 (17.0) (19.0) 3.0 2.0 89.0 53.0
11th Helmi FIN 304 HSK Petri Vuorjoki Kristina von Knorring, Tuomas Rytikangas (11.0) 9.0 11.0 8.0 8.0 10.0 8.0 (14.0) 79.0 54.0
12th Kajsa FIN 365 NJK Göran Weber Ollie Zilliacus, Kricke Malm 8.0 8.0 10.0 11.0 (12.0) (28.0 DNF) 7.0 12.0 96.0 56.0
13th TeeChe SWE 1255 SBK Staffan Bellander Rolf Stenius, Lars Englund (19.0) 18.0 15.0 5.0 3.0 11.0 14.0 (28.0 DNC) 113.0 66.0
14th Hilla FIN 336 HTPS Jarkko Reiman Jorma Valkama, Vesa Peipinen 13.0 (15.0) (16.0) 12.0 11.0 7.0 10.0 15.0 99.0 68.0
15th Galeijan II FIN 326 HTPS Tage Bergholm Soile Parkkinen, Jukka Pirinen (15.0) 13.0 (17.0) 7.0 15.0 12.0 15.0 8.0 102.0 70.0
16th Siiri FIN 373 HSK Heta Järvimaa-Luoto Johanna Horsma, Mari Ojala 12.0 (16.0) 14.0 14.0 (28.0 OCS) 13.0 9.0 9.0 115.0 71.0
17th Waikiki FIN 307 BS Sebastian Häggblom Erik Tollander (18.0) (21.0) 12.0 16.0 10.0 14.0 13.0 17.0 121.0 82.0
18th Speed XIV FIN 385 BS Jan Owren John Worsöe, Harry Michelsson (23.0) 14.0 (22.0) 22.0 7.0 15.0 17.0 13.0 133.0 88.0
19th Aino FIN 354 HSK Jari Järvimaa Meri Järvimaa, Jukka Suhonen 21.0 20.0 (25.0) 21.0 (22.0) 17.0 16.0 11.0 153.0 106.0
20th Made FIN 384 HTPS Ilppo Kivivuori Aaro Artto, Jori Pölkki 20.0 17.0 21.0 19.0 13.0 16.0 (28.0 DNF) (28.0 DNC) 162.0 106.0
21st Tuuli EST 18 Estonia Olev Oolup Siim Valgre, Andrus Padu 16.0 (22.0) 18.0 17.0 (21.0) 18.0 19.0 19.0 150.0 107.0
22nd Greta EST 5 Kalev JK Mikk Köösel Ingrid Köösel, Artur Tänwa (25.0) 19.0 19.0 20.0 18.0 20.0 (21.0) 16.0 158.0 112.0
23rd Lipla FIN 172 HTPS Markku Jutila Olli Perälä, Kerttu Sarkkola (24.0) (28.0 OCS) 23.0 18.0 16.0 23.0 18.0 18.0 168.0 116.0
24th Ayla FIN 256 HTPS Risto Isaksson Seppo Hulkkonen, Jari Pirjola (26.0) 25.0 (26.0) 13.0 20.0 21.0 20.0 20.0 171.0 119.0
25th Pamela FIN 294 HTPS Ville Jaakola Tapio Syrmä, Janne Tallus / Mari Törmä 17.0 (24.0) 20.0 (23.0) 19.0 22.0 22.0 21.0 168.0 121.0
26th Airica FIN 236 HTPS Satu Salmivalli Johnny Engström, Pekka Montonen 22.0 23.0 (24.0) 24.0 23.0 24.0 (28.0 BFD) 22.0 190.0 138.0
27th Stiplu FIN 382 ESF Simo-Pekka Reponen   (28.0 DNC) (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 224.0 168.0

Sailwave Scoring Software 2.16.7

 

iCagenda - Calendar

info :
Julkaistua valikkonimikettä iCagenda komponenttiin ei löytynyt!

testikalenteri kisoihin

Marraskuu 2019
ma ti ke to pe la su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kilpailukalenteri

marraskuu 2019
M T K T P L S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Ei tapahtumia

Kansallinen kilpailukalenteri

 

Facebook Suomen Purjehdus ja Veneily Työväen Urheiluliitto ry