Emäsalon lenkin 2017 tulokset

LYS 1                    
Purje nro Kippari Seura Veneen nimi LYS Tyyppi Lähtöaika Maaliaika Purjehdusaika Tasoitusaika Sijoitus
FIN-12332 Nils Rostedt ESF Xelina 1,24 X-332 17:27:00 5:56:45 12:29:45 15:29:41 1.
FIN-11144 Jani Rantanen HRV Junnu 1,19 J/80 17:14:00 6:28:13 13:14:13 15:45:07 2.
FIN-9106 Tuomas Paarlahti SMer Merenhuiske 1,19 J/80 17:14:00 7:00:33 13:46:33 16:23:36 3.
FIN-11843 Markus Frilund SVBK Galatea 1,25 Dehler 34 17:29:00 6:50:43 13:21:43 16:42:09 4.
FIN-9642 Aimo Nissi SVK Deneb 1,24 Finngulf 33 17:27:00 7:09:49 13:42:49 17:00:18 5.
LYS 2                    
Purje nro Kippari Seura Veneen nimi LYS Tyyppi Lähtöaika Maaliaika Purjehdusaika Tasoitusaika
FIN-9458 Ville Eloranta KoPu Herring Rouge 1,14 X-79 16:59:00 6:10:23 13:11:23 15:02:11 1.
FIN-3807 Sampo Sälevaara HSK Annalivia 1,15 Siesta 32 17:02:00 6:18:22 13:16:22 15:15:49 2.
FIN-8943 Timo Gröhn MP Sarastus 1,16 X-302 17:05:00 6:35:25 13:30:25 15:40:05 3.
FIN-7710 Mikael Ervamaa EM Larun fågeli 1,12 Albin Express 16:53:00 6:58:14 14:05:14 15:46:40 4.
LYS 3                    
Purje nro Kippari Seura Veneen nimi LYS Tyyppi Lähtöaika Maaliaika Purjehdusaika Tasoitusaika
FIN-6573 Roope Heikkilä KoPu Camomilla 1,00 Scanper 22 16:12:00 6:59:39 14:47:39 14:47:39 1.
FIN-705 Tomi Alatalo HeiPs Viljo 1,08 H 16:41:00 6:56:26 14:15:26 15:23:52 2.
FIN-142 Jari Puolakka SPS VIWA 1,08 IW-31 16:41:00 7:23:55 14:42:55 15:53:33 3.
FIN-1825 Markku Lehtola HTPS Bird 1,03 Finn 26 16:24:00 7:58:57 15:34:57 16:03:00 4.
FIN-384 Ilppo Kivivuori HTPS Made 0,97 F 16:00:00 8:35:29 16:35:29 16:05:37 5.
FIN-294 Ville Jaakola HTPS Pamela V 1,00 F 16:12:00 8:21:16 16:09:16 16:09:16 6.
FIN-172 Markku Jutila HTPS Lipla 0,97 F 16:00:00 8:41:06 16:41:06 16:11:04 7.
FIN-664 Jussi Lindström HYP Smirgeline 1,08 H 16:41:00 8:25:15 15:44:15 16:59:47 8.
FIN-215 Henry Lång HTPS Matilda 0,97 F 16:00:00 11:10:34 19:10:34 18:36:03 9.
L-2141 Tiina Korpiola SaVK Rosita III 1,08 FE 83 16:41:00 DNF     10.
MR                    
Purje nro Kippari Seura Veneen nimi LYS Tyyppi Lähtöaika Maaliaika Purjehdusaika Tasoitusaika  
FIN M 93 Jukka Jousjärvi HSK Trou noir 1,26 Trimaran 18:00:00 5:13:44 11:13:44 14:08:54 1.
FIN M 121 Teemu Miettinen ESF Trix 1,09 Dragonfly 25 Sport 18:00:00 7:05:22 13:05:22 14:16:03 2.
FIN M 126 Pekka Miettinen KLV Vamos 1,03 Dragonfly 800 18:00:00 8:54:44 14:54:44 15:21:35 3.
FIN M 122 Mauri Tuominen SSS Manta 1,09 Multi 2000 18:00:00 DNF     4.
F18                    
Purje nro Kippari Seura Veneen nimi LYS Tyyppi Lähtöaika Maaliaika Purjehdusaika Tasoitusaika  
FIN-007 Anssi Muikku HSK ?   F18 18:00:00 6:14:38 12:14:38   1.
FIN-6 Iiro Juntti HSK Apollo Creed   F18 18:00:00 6:25:37 12:25:37   2.

Kilpailukalenteri

heinäkuu 2017
M T K T P L S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
ti elo 08 @18:00 - 09:00PM
Krunika race
ti elo 15 @18:00 - 09:00PM
Krunika race
to elo 17 @14:00 - 08:00PM
FolkkariSM
pe elo 18 @14:00 - 08:00PM
FolkkariSM
la elo 19 @14:00 - 08:00PM
FolkkariSM
su elo 20 @14:00 - 08:00PM
FolkkariSM
ti elo 22 @18:00 - 09:00PM
Krunika race
ti elo 29 @18:00 - 09:00PM
Krunika race
ti syys 05 @18:00 - 09:00PM
Krunika race
ti syys 12 @18:00 - 09:00PM
Krunika race

 

Facebook Suomen Purjehdus ja Veneily Työväen Urheiluliitto ry